palety plastikowe

(+48) 61 307 10 27 info@paleteo.pl
ZADZWOŃ (+48) 61 307 10 27 LUB WYSZUKAJ PRODUKT :

Zaufali nam

palety plastikowe
Aktualności
Testy palet plastikowych

Palety plastikowe wytrzymują od kilku do kilkunastu obiegów dłużej niż palety drewniane, ale muszą być prawidłowo użytkowane. 

Na rynku wyróżniamy palety z  tworzy sztucznego o różnych właściwościach. Niektóre są bardzo wytrzymałe na obciążenie, ale mało odporne na uderzenia, inne mogą być bardzo elastyczne, ale przewidziane do przewożenia niewielkich ciężarów. Niektóre z nich wzmacniane są dodatkowymi elementami metalowymi lub drewnianymi w środku. 

Przed zakupem należy odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób palety będą użytkowane, jaki ciężar będą miały przewozić, w jakiej temperaturze, czy wewnętrznym obiegu czy nie itd.

Najczęściej występujące uszkodzenia palet plastikowych spowodowane są złym użytkowaniem np. silne uderzenia wózkiem widłowym mogą powodować pęknięcia. 

Prawdziwą wytrzymałość palety plastikowej określa wytrzymałość na regale wysokiego składowania.
 
G - towar powinien być równomiernie rozłożony na palecie, co zapewni jej pełną wytrzymałość.
A - palet ustawiona na regale wysokiego składowania opiera się na płozach
B - rozstaw boczny pod wózki widłowe

Dopuszcza się używanie palety, w której wystąpiło otarcie lub wgniecenie bez pęknięć.Dopuszcza się użytkowanie palety plastikowej, w której wystąpiła deformacja oraz zabielenie koloruJakiekolwiek pęknięcie palety jest wadą, która zmniejszy wytrzymałość palety i należy paletę wycofać z użytkowaniaPełna oferta na :  palety plastikowe


Wiadomość z dnia: 10-10-2019