Aktualności
Palety plastikowe do branży metalicznej

 
Rynek palet bardzo prężnie się rozwija. Istnieją firmy, które nie tylko zajmują się ich masową produkcją, ale także wynajmują je na potrzeby innych przedsiębiorstw. To bardzo praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie, głównie dla mniejszych firm, używających skrzyniopalety zaledwie okazjonalnie, na przykład na wystawy, prezentację produktów itp.
Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że palety drewniane stały się już rzadziej wykorzystywane w przemyśle. Branża metalurgiczna chętnie korzysta ze skrzyniopalet plastikowych, co wydaje się być uzasadnione.
 


Palety plastikowe

 
Wysoka jakość wykonania
 
Nowoczesne skrzyniopalety plastikowe przede wszystkim muszą spełniać bardzo wymagające normy jakości. Jeśli będą użytkowane przez przemysł ciężki, taki jak metalurgiczny, powinny zostać do tego odpowiednio przygotowane. Na pewno ich cechą podstawową jest wytrzymałość na dużą masę ładunku oraz uszkodzenia mechaniczne. Podczas transportu towar narażony jest na różne sytuacje, stąd konieczna jest również odporność palet na czynniki atmosferyczne. W przypadku produktów z metali żelaznych i nieżelaznych, być może nie ma dużego ryzyka modyfikacji ich składu fizykochemicznego, jak jest w branży farmaceutycznej czy spożywczej, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że palety muszą być mocne i nie mogą się wyginać pod wpływem ciężaru ładunku. To, co zasługuje na uwagę, to konstrukcja wzmocniona stalowym zbrojeniem, która jest niewidoczna, a znacznie podnosi trwałość palet oraz możliwości ich udźwigu. Palety dodatkowo nadają się do szybkiego i bezproblemowego czyszczenia, ze względu na płaskie powierzchnie. 
 

Funkcjonalny charakter palet
 
Palety plastikowe dostępne są w najróżniejszych rozmiarach, choć największą popularnością cieszą się palety w rozmiarze euro. Wspominają o tym także eksperci ze sklepu paleteo.pl: „Wśród palet plastikowych znaleźć można najróżniejsze wzory i rozmiary – od półpalet (600x400 mm) poprzez typowe rozmiary euro (1200x800mm), a na większych skończywszy (1200x1000 czy 1200x1200 mm). Najszersza oferta obejmuje palety najbardziej typowe i to właśnie wśród palet euro znaleźć można najwięcej propozycji”. Wiele mówi się także o wyposażeniu palet, co ma duży wpływ na ich funkcjonalność, jaka będzie odpowiadała ich nabywcom. Niektóre posiadają płozy, dzięki czemu przystosowane są do przenoszenia z miejsca na miejsce. Inne mają odpływy, a jeszcze inne ranty. Dzisiejszy przemysł wykazuje bowiem duże wymagania dotyczące funkcjonalności poszczególnych skrzyniopalet. 
 

Dlaczego warto nabyć palety plastikowe?
 
Ich największą zaletą jest na pewno wytrzymałość. W tej kategorii wyprzedziły już, niegdyś uchodzące za najlepsze, palety drewniane. Obecnie nie sprawdzają się one tak dobrze, jak skrzyniopalety plastikowe, ponieważ wysoka technologia produkcji tworzywa sztucznego czyni je bardzo trwałym materiałem, stabilnym i niezwykle wytrzymałym. Duża ilość skrzyniopalet jest przystosowana do wysokich obciążeń o wartości np. 1500 kg. Skrzyniopalety z plastiku sprzedaje się także w najróżniejszych kolorach, co pomaga w selekcjonowaniu poszczególnych materiałów oraz utrzymaniu porządku w halach czy magazynach. Są więc przystosowane do spełniania wielu funkcji. 
 

Palety plastikowe
 
 


Wiadomość z dnia: 30-07-2019