Pojemniki plastikowe do transportu warzyw i owoców

Data dodania: 28-04-2021

Transport owoców i warzyw to duże wyzwanie  logistyczne.  Jest to pewnego rodzaju wyścig z czasem, którego efektem jest świeży produkt w rękach klienta. 

Warto dodać, że doświadczony i świadomy dostawca skupi się na zminimalizowaniu ryzyka uszkodzenia towaru, a konsument ostatecznie oceni efekty jego pracy, wybierając dorodny, apetycznie wyglądający towar.
Skrzynki z plastiku zapewniają ochronę przewożonych produktów. Stabilna budowa, duża wytrzymałość na obciążenia,  możliwość  układania w stosie, pozwalają ułatwić proces magazynowania.
Z badań prowadzonych przez Niemiecki Instytut Fraunhofera ds. Przepływu materiałów i logistyki oraz Uniwersytet Bonn, wykazało, że ok 4% produktów jest uszkodzonych w opakowaniach jednorazowych, natomiast procent ten zmniejsza się do 0,1% w przypadku zastosowania opakowań wielokrotnego użytku.

Pojemniki składane  mogą zmniejszyć  objętość ok. 84% bez załadunku, co w efekcie skutkuje efektywnym zaplanowaniem przestrzeni w magazynie czy w transporcie powrotnym. Minimalizacja pojemności, maksymalizuje zysk producentów owoców i warzyw.
Prosty mechanizm składania i rozkładania, optymalizuje procesy magazynowania. Ergonomiczne uchwyty zapewniają bezpieczeństwo,  przystosowane  do przenośników taśmowych.
Zjawiska polegające na absorpcji tlenu oraz wydzielaniu dwutlenku węgla, są zasadnicze w zachowaniu świeżości owoców i warzyw. Skrzynka ażurowa ma za zadanie zahamować proces dojrzewania poprzez dopływ świeżego powietrza, który pozytywnie wpłynie na spowolnienie procesu starzenia warzyw i owoców.

Proponowane przez nas skrzynki czy pojemniki plastikowe do przechowywania mogą znacznie ułatwić zbiór  czy transport warzyw i owoców. Stabilna i mocna budowa wpłynie na wielokrotność użytkowania a także przeznaczone na ten cel finanse. Warto zainwestować w dobrze dobrany pojemnik i cieszyć się z jego wielokrotności oraz funkcjonalności.
Galeria

Pozostałe wpisy na blogu

 • 12-05-2021

  Palety plastikowe lepsze od drewnianych

  Palety plastikowe są najlepszą alternatywą dla zdecydowanie mniej wytrzymałych palet drewnianych. Swoich odbiorców znajdują głównie w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym, jednak ich możliwości pozwalają także na zdecydowanie szerszy wachlarz odbiorców, tj. szpitale, rolnictwo, salony i serwisy samochodowe, spedycja, transport i magazynowanie, ogrodnictwo, schroniska i wiele innych.

 • 12-05-2021

  Kontener IBC 600l

  Pojemnik IBC 600l to optymalne rozwiązanie do transportowania wszelkiego rodzaju cieczy. W naszej ofercie posiadamy zbiorniki z wlewem 150 mm oraz 225 mm ,a także zbiorniki z przeznaczeniem do transportu oleju. 
  Wnętrze zbiornika jest formowane wydmuchowo, natomiast rama całego zbiornika została ocynkowana i spawana z stalowych rur. 

 • 07-05-2021

  Zbiornik IBC 300l - pojemnik do deszczówki

  Pojemnik IBC 300l to idealne rozwiązanie do łapania wody deszczowej. Pojemniki posiadają duży owór wlewowy pozwalający na podłączenie go do rynny. U dołu zbiornika znajduje się zawór ułatwiający opróżnienie pojemnika z wody. Zbiorniki 300l nie są tak duże jak zbiorniki 1000l dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca i łatwiej jest je ustawić czy osłonić roślinnością.